Wednesday, April 30, 2014

پیرامون اشتباه‌گرفتن ستاره هالیوود با گدای خیابانی !

 پیرامون  اشتباه‌گرفتن ستاره هالیوود با گدا  !ی خیابانی از سوی یک گردشگر فرانسوی 

پیرامون اشتباه‌گرفتن ستاره هالیوود با گدا ی خیابانی از سوی یک گردشگر فرانسوی! + تصویر در این رابطه ایفای نقش گدای خیابانی یکی از هنرپیشه پیشگان معروف سینمای هالیوودی یاد خاطره ای از دوران نوجوانی افتادم که بیانش بی ربط نیست . چون روزی یکی از بستگان نزدیک خانواده جزو داستان های سرگرم کننده وپند آموزی که تعریف می کرد.گفت یکی بود که داش مسلک بود که یک دست کت وشلوار ویک کلاه شامپو و یک دستمال ابریشمی و سبیل بلند داشت . البته کار درست و حسابی نداشت و بیکار بود . گویا توی بازار و محله دلالی یا واسطه گری می کرد یا اینکه حق وحساب از این و آن می گرفت . خلاصه در آمد خوبی نداشت. ولی ادعای گنده گویی و بزرگ نمایی خیلی زیاد داشت و وانمود می کرد اوضاع مالی اش خیلی خوب است . در صورتی که غروب که می خواست بخانه بر گردد از قصابی محله 2 زار دنبه می خرید تا آن را داخل قابلمه آب جوش بی اندازد تا بعنوان شام مصرف کند . اما صبح که می خواست از خانه بیرون بزند . دستش را به چربی روی آب باقیمانده ی دنبه شب گذشته می مالید تا هم برروی کفش و هم سبیلش بمالد تا وقتی مردم کوچه ومحله وبازار وی را می بینند . فکر کنند این یارو شب گذشته از بس غذای چرب خورده که روغن دارد از سبیلش می چکد. در مقابل یک بازاری بود که وضعش مالی اش خیلی خوب بود . همیشه در خانه روغن حیوانی کرمانشاهی برای پختن غذا مصرف می کرد. ولی هنگامی که صبح ها می خواست خانه را ترک نماید . دستش را خاکی می کرد و بر لب و صورت خود می کشید تا هرکس وی را می بیند.تصور  کند عجب آدم خاکی و افتاده  ونداری  است ؟ حال داستان هنرپیشه مشهور آمریکایی ریچارد گی یر است که بدلیل  اینکه مشغول اجرای نقش گدای خیابانی در یک فیلم در نیویورک  بوده است . وقتی  یک خانم گردشگر فرانسوی وی را می بیند  با گدای بی خانمان اشتباه می گیرد و از موضع  ترحم و دل سوزی یک تکه پیتزای سرد بهش می دهد . جالب اینکه این زن گردشگر فرانسوی دو روز بعد، زمانی به ماجرا پی برد که تصاویر مربوط به کمک خود به این هنرپیشه را در روزنامه ها مشاهده  می کند وی به روزنامه  نگار  می گوید حادثه عجیبی است.. باورکردنی نیست.
حال  گذشته ازاینکه نباید فقط  عقل توی چشم باشد یا ظاهر بین بود .ولی در مقایسه با  فرهنگ رایج و حاکم به ویژه در زمینه ی هنری  بین  آمریکا و رژیم  مدعی آمریکا ستیز  تصور کنید اگر چنانچه این اتفاق در یکی از خیابان های تهران از سوی یک گردشگر افغانی و .... برای یک هنرپیشه سینمایی رژیم ضد آزادی و هنر وهنرمند و مدافع تعزیه ونوحه و مداحی  توییکی از خیابان های تهران  اتفاق می افتاد واکنش چه بود؟.  یا اینکه اگر چنانچه برای رهبر گدا صفت شاه وسلطان وخلیفه وجانشین خدا شده یا سایر مسئولان رژیم بربرمنش وتاریک اندیش ولایت فقیه نامشروع به وقوع می پیوست  چه رخ می داد؟ 11 اردیبهشت - 93  
 

یک زن گردشگر فرانسوی که ریچارد گی‌یر، هنرپیشه مشهور امریکایی را یک گدای بی خانمان تصور کرده بود، به خیال خود با دادن یک تکه پیتزا به او کمک کرد!به گزارش العالم، یک زن گردشگر فرانسوی تکه ای پیتزا به ریچارد گی‌یر، هنرپیشه مشهور امریکایی داد، در حالی که گمان می کرد وی یک گدای بی خانمان است؛ غافل از اینکه این همان ستاره معروف امریکایی است که در حال اجرای یکی از صحنه های فیلم جدیدش است.این گردشگر فرانسوی در گفتگو با روزنامه نیویورک پست گفت: سه شنبه گذشته به همراه خانواده خود در نیویورک در حال گشت و گذار بودم که مردی را دیدم که در بین زباله ها در حال جستجوست؛ از این رو تصمیم گرفتم که تکه ای پیتزا به او ببخشمتصاویر زیادی که از این حادثه ثبت شد، "کارین جومبو والنیه" گردشگر فرانسوی را در حالی نشان می دهد که کیسه ای که در آن تکه ای پیتزاست و بر آن جمله "نیویورک را دوست دارم" نوشته شده است؛ به ستاره امریکایی می دهد.گی یر بدون آنکه هویت خود را فاش کند، از این زن پرسید که "چه چیزی در این کیسه است"؟ زن نیز با لهجه ای انگلیسی-فرانسوی، در حالی که عذرخواهی می کرد، پاسخ داد: "یک تکه پیتزاست، ببخشید که سرد است"!جالب اینجاست که این زن گردشگر فرانسوی دو روز بعد، زمانی به ماجرا پی برد که تصاویر مربوط به کمک خود به این هنرپیشه را در روزنامه ها مشاهده کرد. وی به روزنامه مزبور گفت: حادثه عجیبی است.. باورکردنی نیست.

1 comment:

  1. کلاه شاپو =chapeau در زبان فرانسه به معنی کلاه است .

    ReplyDelete