Friday, December 20, 2013

تصاویر باند 7 برادران متلاشی شد.

چرا گفته نشده است چند سال است خبر از اینگونه عملیات و ادعاها داده شده است؟ یا اینکه چرا توضیح داده نشده که  آیا باند 7 برادران  اعضای باند همه با هم برادرند یانه  اینکه نام این باند 7 برادران است؟ همانگونه که  هرگزگفته نمی شود ریشه تشکیل باند سرقت در جامعه چیست که اکنون به سرقت های  گوشی های تلفن رسیده است؟ چرا هیچ مقام ومسئول پاسخگویی  در رژیم مدعی امن و آزادترین کشور جهان وجود نداشته تا بگوید برای چه جوانان  روی به سرقت از جمله سرقت گوشی تلفن آورده اند؟  اگر در مورد فعالین سیاسی- اجتماعی- کارگری - حقوق بشری - زنان ودانشجویان معترض گفته می شود اینان گول خوردگان  تبلیغات دشمن بیگانه به خصوص آمریکا وعوامل نفوذی - جاسوسی دشمن بیگانه اند . در مورد  اینگونه جوانان قربانی که محصول بیش از 34ساله ی حاکمان ایران می باشند چه پاسخ وتوجیه واتهامی هست؟ بالاخره اینکه اگر اوضاع اقتصادی کشور  نه بحرانی  که شکوفا وخود کفا و مناسب بود که در حرف و شعار وتبلیغات ادعایش می شود و برای جوانان کار وتفریحات  سالم  به جای بیکاری  وجود می داشت   وفقر وتبعیض بهمراه اعتیاد مواد مخدر هم در جامعه  نبود. آیا بازهم شاهد چنین باند وسرقت گوشی تلفن و امثالهم بودیم؟  مهمتر اینکه چرا این تیتر خبر- تصویری در روز نامه ی جمهوری اسلامی  مورخ 30 آذر  بطور متناقض مبارزه با عنف وحجاب بازتاب داده شده  است  که لینک آن چنین است؟ 30 آذر -92
اعضای باند زورگیری 7 برادران که در مناطق مرکزی و شرقی تهران زورگیری می‌کردند، دستگیر شدند. اعضای این باند عضوی را که مرتکب اشتباه می‌شد، با ضربات چاقو تنبیه می‌کردند.
 
به گزارش فارس، در پی وصول اخبار و اطلاعات مردمی در خصوص فعالیت گروهی از افراد سابقه دار منطقه شوش در زمینه ارتکاب سرقتهای خشن، کارآگاهان اداره پنجم در بررسی موضوع اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه دار به نام محمد.ط (26 ساله) به تشکیل گروهی از سارقین به عنف اقدام کرد که در مناطق مختلف شهر تهران به زورگیری از شهروندان می پرداخت.
 با آغاز اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی دیگر اعضای گروه به نام های مرتضی.ص (26 ساله)، محمد.ب (22 ساله)، میلاد.د (28 ساله)، مهرشاد.ن (26 ساله)، مسعود.ع (25 ساله) و بهروز.ک (21 ساله) کرده و در بررسی سوابق آنها اطلاع پیدا کردند که همگی از مجرمین سابقه دار منطقه شوش هستند که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف شرارت، قدرتنمایی با سلاح سرد، نزاع و درگیری و سرقت های بعنف دستگیر و روانه زندان شده اند.
اظهارات یکی از مالباختگان
با شناسایی اعضای گروه سارقان و بررسی شکایتهای مطرح در خصوص سرقتهای بعنف، یکی از مالباختگان با مراجعه به اداره پنجم پلیس آگاهی ضمن شناسایی تصاویر متهمان به کارآگاهان عنوان داشت: روز پنجم آذر، در خیابان انقلاب از تاکسی پیاده و به سمت داروخانه فروش داروهای خاص در خیابان نجات اللهی حرکت کردم؛ در حالیکه با گوشی تلفن همراه مدل iphone خود به قیمت 3 میلیون و 300 هزار تومان در حال صحبت بودم، در فاصله چند متر مانده به داروخانه ناگهان جوان تنومندی مقابل من ایستاد و عنوان داشت که باید گوشی تلفن همراه خود را به او تحویل دهم!!. وی ادامه داد: هنوز کلمه ای از دهانم خارج نشده بود که ناگهان فرد دیگری از پشت سر ضربه ای به سرم وارد کرد و همزمان با وی، جوان تنومند اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرد. یکی از آنها سوار یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 شد و به سمت شمال خیابان حرکت کرد و نفر دوم نیز سوار یک دستگاه موتورسیکلت پالس مشکی رنگ شد و در جهت جنوب خیابان حرکت کرد؛ تمامی این اتفاقات و سرقت گوشی تلفن همراهم شاید در فاصله ای کمتر از 10 ثانیه اتفاق افتاد و هیچکدام از افرادی که در مقابل داروخانه ایستاده بودند اصلا متوجه سرقت نشدند.
 دستگیری متهمان
با توجه به شناسایی دقیق دو نفر از اعضای گروه توسط مالباخته و اطلاعات دقیق به دست آمده از فعالیت این گروه از مجرمان خشن، هماهنگی های قضایی با شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران انجام و تمام متهمان در مخفیگاه هایشان واقع در منطقه شوش دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
اعتراف به دهها فقره سرقت بعنف
سرکرده گروه محمد.ط که پس از دستگیری و مواجه شدن با مستندات و دلایل کارآگاهان چاره ای جز اعتراف نداشت، در همان اظهارات اولیه به دهها فقره زورگیری به شیوه زاغ زنی و سرقت گوشی های تلفن همراه گران قیمت در مناطق مختلف تهران بویژه در شرق و مرکز تهران اعتراف کرد.
 کسی حق اشتباه ندارد
در تحقیقات انجام شده از متهمان مشخص شد که در صورت وقوع اشتباه از سوی یکی از اعضای گروه در زمان سرقت، دیگر اعضا اقدام به ضرب و شتم شدید و به اصطلاح تنبیه وی می کردند؛ به عنوان مثال یکی از متهمان که در زمان سرقت ها اقدام به زاغ زنی مالباختگان در شعبات بانک می کرد، پس از شناسایی اشتباه یکی از مالباختگان در داخل بانک، توسط سایر اعضای گروه با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود.
سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مختلف و اعترافات اولیه به دهها فقره سرقت های بعنف بویژه به شیوه زاغ زنی در مراکز تجاری و بانک ها، از همه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت در مناطق مختلف سطح شهر تهران قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

No comments:

Post a Comment