Friday, May 16, 2014

تصاویر جراحی 12 ساعته تومور 1800گرمی در صورت یک دختر 15 ساله هائیتی

تصور نمی کنید اگر  چنانچه فقر نبود واین  دختر  نوجوان هائیتی در خانواده مرفه متولید می شد وقبل از متولد شدن مادرش هم خوب تغذیه می شد  و هم مدام زیر نظر پزشک خانواده  بود تا سلامتی اش معاینه شود .همچنین پس از بدنیا آمدن نوازد وقتی علایم تومور در صورت این  نوجوان 15 ساله نمایان می شد .  به متخصص مربوطه  رجوع و درمان می شد . آیا تومور کنترل و درمان نمی شد  و به  این وضع حاد تبدیل نمی  گشت؟ بهرحال این  دختر نوجوان هائیتی  تا این مدت چقدر زجر فیزیکی و فشار  جسمی و روحی و روانی اجتماعی  تا کنون تحمل کرده است؟ مهمتراینکه چون در یک خانواده تهی دست متولد شده چه جرم وگناه دیگری مرتکب شده که باید چنین سرنوشتی داشته باشد. در حقیقت زاییده ی فقر ونابرابری و شکاف طبقاتی است؟ 26 اردیبهشت – 93
جراحان طی یک جراحی 12 ساعته یک تومور یک کیلو و هشتصد گرمی را از صورت یک دختر نوجوان اهل هائیتی برداشتند.به گزارش خبرگزاری مهر، "هنگلیس دورویال" نوجوان 15 ساله ، چهار سال پیش دچار یک تومور خوش خیم به اندازه یک نخود فرنگی درون سینوس های صورتش شد.این تومور طی این مدت رشد کرده و علاوه بر تغییر شکل صورت هنگلیس، دید چشم چپ وی را نیز گرفت.28 آوریل، یک گروه سه نفره از جراحان بیمارستان کودکان "دختران پادشاه" در نورفورگ این بیمار را تحت جراحی های ترمیمی قرار دادند.این جراحی به همت "عملیات لبخند" که یک خیریه بین المللی پزشکی کودکان است انجام شد. این خیریه ترتیب جراحی های ترمیمی کودکان مبتلا به لب شکری و کام شکافته را در کشورهای کم درآمد و متوسط درآمد می دهد.
این دختر نوجوان پیش از جراحی امیدوار بوده است بتواند دوباره به آینه نگاه کرده و از نبود این تومور مطمئن شود.جراحان می گویند این بیمار خوش شانس بوده که تومور به جمجمه اش رسوخ نکرده است با این حال احتمال بازگشت دید چشم چپ وی اندک است.
 در طول این جراحی استخوان فک چپ پایین اندکی تکه تکه جابجا شد.این تومور زاویه داری فک پایین را تغییر داده است از این رو ممکن است این بیمار دوباره تحت جراحی های بعدی قرار بگیرد.
 هنگلیس دورویال وقتی کلاس پنجم دبستان بود و تومورش طی یک سال دو برابر بزرگ تر شد، مجبور شد مدرسه را ترک کند. وی می گوید به خاطر این تومور دوستانش را از دست داده و خواهر 14 ساله اش تنها دوستی است که دارد.

No comments:

Post a Comment