Sunday, May 11, 2014

تصاویر گران‌ترین خودروهای 9 فوتبالیست‌های ایرانی

 
استفاده کردن  از همه امکانات لوکس ومدرن  نه بد نیست که بسیار خوبست.  ولی به شرط آنکه  نه تبعیض آشکار و استثنادر کار  باشد که شرایط برای همه فراهم گردد . چون  برخلاف اینکه در سال 59 با انقلاب ضد فرهنگی به دانشگاه های سراسر کشور یورش برده و دانشگاه ها به خاک وخون کشیده شد وبرای 3 سال تعطیل گردیدند. به ویژه  پس از اشغال سفارت آمریکا شعار مستضعف پناهی چاشنی فریاد مرگ برآمریکا شد . اما پس از 35 سال عملکرد حکومت آنگونه جامعه  را تغییر  داده  و ارزش های فرهنگی- اجتماعی و روحیه ی ورزشکاری دگرگون شده است  که درست  نقطه مقابل اقدامات  و اهداف انقلاب ضد فرهنگی 59 شده است . برای اینکه در شرایطی که اقتصاد کشور بحرانی شده است و  بدلیل بیکاری  رو به رشد که برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها کار نیست، فرار مغز ها از کشور رو به افزایش می باشد .  همچنین از یاد نرفته است  که حبیب خبیری کاپیتان تیم ملی فوتبال اعدام شد.  همینطور بدفعات گزارش شده است  که چگونه قهرمانان ورزش کشتی  و غیرو با مشکلات سخت مالی مواجه اند . در صورتیکه ورزش فوتبال آنچنان تبدیل  به ورزش پول ساز و رقابت مدل خودروهای  خارجی برای برخی شده است  که با وجود عدم یک زمین چمن فوتبال در  خیلی از شهرهای کشور اما رقابت داشتن خودروهای خارجی گران قیمت  میان  فوتبالیست های سرشناس رایج شده است . برای همین اکنون گزارش شده است  که چگونه  برخی از فوتبالیست ها از خود روی پیکان سواری به آخرین مدل خود روهای خارجی رسیده اند . مهمتر اینکه ورزشکاران فوتبال الگو برای برخی از نسل جوان شده اند؟
 بهرحال اکنون گزارش شده ، فوتبالیست های زیادی بوده اند که از هیچ به همه چیز رسیده اند و افزوده شده  میان تمام تغییراتی که فوتبالیست ها در زندگی ورزشی و اجتماعی خود تجربه کرده اند تغییر مدل خودرو یکی از همین تغییرات است که برای دوستداران و طرفداران فوتبال بسیار جالب توجه جلوه می کند. فوتبالیستی که زمانی پیکان سوار می شد اکنون به کمتر از بی ام و رضایت نمی دهد. سیر تکامل و ارتقای سطح مدل خودروی فوتبالیست ها که در این نوشتار به آن پرداخته  شده  باید  برای بسیاری از دوستداران فوتبال جالب باشد
 بطور مثال  علی دایی از رنو تا مرسدس بنز  رسیده است. مردی که امروز مازرانی و پورشه سوار می شود برای نخستین بار در دهه 70 خودرو خرید، نخستین خودروی سرمربی کنونی پرسپولیس، یک دستگاه خودروی رنوی فرانسوی بود. او پس از این که رنویش را فروخت یک پیکان جوانان خرید و پس از آن تویوتا و بعد از آن دوو سیلو سوار شد... از آن زمان تاکنون اشتهای علی دایی برای خرید خودروهای گران قیمت بیشتر شده است او اکنون یک پورشه، یک لکسوس شاسی بلند، یک مرسدس بنز آخرین سیستم و از همه مهم تر یک مازراتی دارد که این آخری حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت دارد.
مهدوی کیا که زمانی یک پیکان گوجه‌ای داشت، حال بی ام و سوار حرفه ای شده است. علاقه اصلی وی  به ماشین های شاسی بلند است.  همچنین  بتازگی پورشه سوار شده و نوع کاین آن را سوار می شود بد نیست بدانید او در سال های پیش از رسیدن به شهرت یک پژو 405 داشته است.
در کارنامه پروین، ملقب به سطان هیوندا سوار آمده است وی با خودروهای زیادی رانندگی کرده است، از ابتدایی ترین مدل بی ام و گرفته تا انواع بنزهای مدل بالا، زانتیا، هیوندا و پرادو. البته او هم اکنون یک هیوندای گران قیمت دارد
در مورد جوا نکونام، پورشه سوار گفته شده  وی در سال های اخیر پشت فرمان خودروهایی نظیر بنز، بی ام و و پورشه نشسته است او مدتی هم جنسیس داشت. اما نکونام چند سالی است که پورشه ای طلایی رنگ سوار می شود.

 در مورد نیکبخت واحدی گزارش شده  وی  علاقه به ماشین های کروکی دارد. البته  زمانی رنو و پرایدو سپس 206 سوار می شد طی 12 سال مدل های مختلفی از انواع خودرو را زیر پای خود داشته و مدتی هم بنز سوار بود، زمانی فولکس های مدل جدید می خرید، بی ام و دیگر انتخاب او بود، پرادو هم سوار شد. خلاصه این که در تمام این سال ها تا توانست خودرو عوض کرد. نیکبخت واحدی علاقه زیادی هم به ماشین های کروکی دارد این فوتبالیست اکنون مازراتی سوار می شود.
 اما در قلعه نویی گزارش شده ، آردی سوار سابق و مازراتی فعلی، وی  بنز، لکسوس و حالا مازراتی. این خودروهایی است که در این سال ها خریده است. قلعه نویی در سال های نه چندان دور با پژو آردی در مکان های مختلف تردد می کرد ولی قلعه نویی کنونی فرسنگ ها با قلعه نویی آردی سوار تفاوت دارد.البته امیر قلعه نویی در یک برنامه زنده تلویزیونی داشتن ماشین مازراتی را شایعه دانست اما اطرافیان او از علاقه شدید سرمربی آبی ها و به خصوص پسرش به مازرانی خبر می دهند.اما در سالهای اخیر امیر قلعه نویی بنز خود را نشان داده است و همواره با انواع بنزها بر سر تمرینات استقلال حاضر می شود.
و فرهاد مجیدی  که  زمانی پراید سوار بود چون  عصر پراید سواری وی  خیلی وقت است سرآمده است چون  با افزایش شهرت که با افزایش ثروتش نیز همراه بود ه است پس موجب شده  تا تنوعی اساسی در مدل خودروهای خود به وجود آورد او در سال های گذشته ابتدا بی ام و خرید، سپس پرادو، رنجرور و این اواخر لامبورگینی را هم به فهرست خودروهایی گران قیمت خود اضافه کرده است. معلوم نیست اینان فوتبالیت اند یا خودروباز خارجی؟ !
امادر مورد کریم باقری گزارش شده است که وی یک کادیلاک پلاک موقت سوار می شود که اگر پلاک عادی باشد یک میلیارد تومان قیمت دارد . البته وی کاپیتان سابق پرسپولیس  است که این روزها کنار سایر بازیکنان تمرین می کند و کمک فراوانی به علی دایی می کند،
بالاخره  اینکه محمدرضا خلعتبری می گوید عاشق سرعت است پورشه او مشکی رنگ است که به نظر می رسد به دلیل تعریف های زیادش از پورشه مشکی رنگ اش سالها مشتری همین ماشین باشد.
حال این شرایط را با اوضاع نا بسامان اقتصادی کشور وکارتن خوابان و زنان تن فروش و آدم های  تهی دست کلیه فروش وکودکان کار خیابانی و 80% جمعیت کشور که زیر خط فقر بسر می برند ومهمتر فساد مالی در فدراسیون ورزشی و باشگاه های فوتبال مقایسه کنید تا مشخص شود پس از 35 سال  جامعه به کجا رسیده است و نماد و الگوی قهرمان ورزش و انسانیت ومردانگی و جوانمردی جهان پهلوان تختی در ورزش فوتبال به چه تبدیل شده وارزش های اجتماعی- ورزشی- فرهنگی دگر گون است؟22 اردیبهشت - 93
  از یک تیم به تیم دیگر می روند، گاهی اوقات پایشان به لیگ کشورهای خارجی هم باز می شود و به همین ترتیب پیشرفت در فوتبال باعث می شود به مرور قرار داردهای بهتر و بهتری ببندند تا به لطف این قراردادها که گاه به مرز چند میلیارد می رسد بسیار پولدار شوند.به گزارش جام جم آنلاین، فوتبالیست های زیادی بوده اند که از هیچ به همه چیز رسیده اند. میان تمام تغییراتی که فوتبالیست ها در زندگی ورزشی و اجتماعی خود تجربه کرده اند تغییر مدل خودرو یکی از همین تغییرات است که برای دوستداران و طرفداران فوتبال بسیار جالب توجه جلوه می کند. فوتبالیستی که زمانی پیکان سوار می شد اکنون به کمتر از بی ام و رضایت نمی دهد. سیر تکامل و ارتقای سطح مدل خودروی فوتبالیست ها که در این نوشتار به آن پرداخته ایم شاید برای بسیاری از دوستداران فوتبال جالب باشد.
دایی؛ از رنو تا مرسدس بنز
مردی که امروز مازرانی و پورشه سوار می شود برای نخستین بار در دهه 70 خودرو خرید، نخستین خودروی سرمربی کنونی پرسپولیس، یک دستگاه خودروی رنوی فرانسوی بود. او پس از این که رنویش را فروخت یک پیکان جوانان خرید و پس از آن تویوتا و بعد از آن دوو سیلو سوار شد. اما هنگامی تغییر اساسی در خودروی سواری دایی به وجود آمد که او در سال 1376 به لیگ بوندسلیگای آلمان و باشگاه آرمینیا بیله فلد راه یافت. او در بازگشت به ایران یک بی ام و گرانقیمت خرید اما زود آن را فروخت، چرا که علاقه اصلی او مرسدس بنزهایی بود که در بدو ورود به ایران توجه زیادی به خود جلب کردند علی دایی مابین سال های 78 تا 84 انواع بنزهای مختلف را سوار شد و مدل تغییر داد، اما در سال 84 یک خودروی شاسی بلند را که همان پرادو باشد برای خود خرید. این پرادو باز هم تغییر کرد.علی دایی پرادوی ابتدایی اش را با یک پرادوی چهار در و حجیم تر عوض کرد. ماجرای تصادف علی دایی با این پرادو در اواخر سال 90 را که می دانید. پس از این حادثه بود که او برای همیشه پرادو سواری را کنار گذاشت از آن زمان تاکنون اشتهای علی دایی برای خرید خودروهای گران قیمت بیشتر شده است او اکنون یک پورشه، یک لکسوس شاسی بلند، یک مرسدس بنز آخرین سیستم و از همه مهم تر یک مازراتی دارد که این آخری حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت دارد.
مهدوی کیا، عشق شاسی بلند
مهدوی کیا هم همانند علی دایی تنوع زیادی را در خودرو سواری تجربه کرد. از آن سال هایی که مهدوی کیا از بانک ملی و پرسپولیس کار خود را شروع کرد زمانی زیادی می گذرد او از همان سال های ابتدایی جوانی تاکنون خودروهای زیادی سوار شده است، از پراید و تویوتا گرفته تا بنز و بی ام و. البته علاقه اصلی موشک سابق هامبورگ به ماشین های شاسی بلند است. البته مرد اخلاق فوتبال ایران بتازگی پورشه سوار شده و نوع کاین آن را سوار می شود بد نیست بدانید او در سال های پیش از رسیدن به شهرت یک پژو 405 داشته است.
بی ام و سوار حرفه ای
شماره هشت پیشین تیم ملی زمانی یک پیکان گوجه‌ای داشت، اما اکنون آن پیکان گوجه‌ای دیگر حتی در ذهن کریمی جایی ندارد. هر چقدر مهدوی کیا و دایی بنز سوار بودند کریمی بی ام و سوار است. او قبل از این که آنقدر پولدار شود که بی ام و بخرد سوار پراید می شد پراید سواری علی کریمی اما بسرعت دوره اش تمام شد و او یک بی ام و خرید. البته او در تمام این سال ها مدام در حال تغییر مدل بی ام و خود بود جدیدترین مدل بی ام و که از سوی کمپانی های آلمانی به بازار می آمد علی کریمی یکی از نخستین مشتری هایش بود. او آنقدر بی ام و سوار است که به نظر می آید هر چقدر عاشق فوتبال است به همان اندازه بی ام و را هم دوست دارد.
پروین، سطان هیوندا سوار
در کارنامه رانندگی سلطان قرمزها، تعداد زیادی خودرو می توانید ببینید او که هم اکنون به عنوان سرپرست موقت پرسپولیس خود را مشغول کرده با خودروهای زیادی رانندگی کرده است، از ابتدایی ترین مدل بی ام و گرفته تا انواع بنزهای مدل بالا، زانتیا، هیوندا و پرادو. البته او هم اکنون یک هیوندای گران قیمت دارد.
نکونام، پورشه سوار
اطلاعات چندانی از خودروهایی که جواد نکونام پیش از مشهور شدن سوار می شده است در دسترس نیست، اما پراید سوار بودن او پیش از شهرت محرز است او نیز همانند بسیاری از همتایان خود در سال های اخیر پشت فرمان خودروهایی نظیر بنز، بی ام و و پورشه نشسته است او مدتی هم جنسیس داشت. اما نکونام چند سالی است که پورشه ای طلایی رنگ سوار می شود.
رحمتی، فقط 206
دروازه بان استقلال علاقه چندانی به سوار شدن خودروهای لوکس و گران قیمت ندارد، البته این ادعایی است که خودش دارد او اکثر مواقع با یک پژو 206 بر سر تمرینات استقلال می آید، خودرویی که مهدی رحمتی با آن همیشه دیده شده است. البته رحمتی مدتی هم یک پونتیاک گذر موقت سوار می شد.
نیکبخت، علاقه به ماشین های کروکی
روحیه تنوع طلب نیکبخت واحدی، هافبک استقلال باعث شد او که زمانی رنو و پرایدو سپس 206 سوار می شد طی 12 سال مدل های مختلفی از انواع خودرو را زیر پای خود ببیند او مدتی بنز سوار بود، زمانی فولکس های مدل جدید می خرید، بی ام و دیگر انتخاب او بود، پرادو هم سوار شد و خلاصه این که در تمام این سال ها تا توانست خودرو عوض کرد. نیکبخت واحدی علاقه زیادی هم به ماشین های کروکی دارد این فوتبالیست اکنون مازراتی سوار می شود.
قلعه نویی، آردی سوار سابق و مازراتی فعلی
بنز، لکسوس و حالا مازراتی. این خودروهایی است که سرمربی آبی ها در این سال ها خریده است. به نظر می آید علاقه اصلی امیرخان بنز باشد قلعه نویی در سال های نه چندان دور با پژو آردی در مکان های مختلف تردد می کرد قلعه نویی کنونی فرسنگ ها با قلعه نویی آردی سوار تفاوت دارد.البته امیر قلعه نویی در یک برنامه زنده تلویزیونی داشتن ماشین مازراتی را شایعه دانست اما اطرافیان او از علاقه شدید سرمربی آبی ها و به خصوص پسرش به مازرانی خبر می دهند.اما در سالهای اخیر امیر قلعه نویی بنز خود را نشان داده است و همواره با انواع بنزها بر سر تمرینات استقلال حاضر می شود.
مجیدی، لامبورگینی
فرهاد مجیدی هم زمانی پراید سوار بود البته عصر پراید سواری مهاجم سابق استقلال خیلی وقت است سرآمده است او با افزایش شهرت که با افزایش ثروتش نیز همراه بود تنوعی اساسی در مدل خودروهای خود به وجود آورد او در سال های گذشته ابتدا بی ام و خرید، سپس پرادو، رنجرور و این اواخر لامبورگینی را هم به فهرست خودروهایی گران قیمت خود اضافه کرده است.
کریم باقری،یک کادیلاک پلاک موقت
کاپیتان سابق پرسپولیس که این روزها کنار سایر بازیکنان تمرین می کند و کمک فراوانی به علی دایی می کند، یک کادیلاک پلاک موقت سوار می شود. این ماشین اگر پلاک عادی بود نزدیک به 1 میلیارد تومان قیمت داشت.
محمدرضا خلعتبری عشق سرعت
محمدرضا خلعتبری می گوید عاشق سرعت است. هافبک پرسپولیس می گوید: همان طور که خودش استارت های انفجاری در زمین فوتبال را دوست دارد ماشینش هم باید با همین قدرت در خیابان ها بتازد. پورشه او مشکی رنگ است که به نظر می رسد به دلیل تعریف های زیادش از پورشه مشکی رنگ اش سالها مشتری همین ماشین باشد.


No comments:

Post a Comment